Rzecznik TSUE w dniu 16 lutego 2023 roku w swojej opinii stwierdził, że BANKOM NIE NALEŻY SIĘ ŻADNE WYNAGRODZENIE ZA KORZYSTANIE Z KAPITAŁU PO UPADKU UMOWY

Wczorajszy dzień upłynął na celebrowaniu zwycięstwa Frankowiczów

16 lutego 2023 roku to dzień zwycięstwa nad bankowym bezprawiem… ale banki albo nie śledzą na bieżąco stanowiska TSUE (w co wątpię), albo z premedytacją je ignorują.
W dniu wczorajszym o godz. 16:31, czyli kilka godzin po ogłoszeniu opinii przez rzecznika TSUE, w jednej z prowadzonych przeze mnie spraw przeciwko Santander Consumer Bank (sprawa prawomocnie zakończona), bank w odpowiedzi na wezwanie do zapłaty nadpłaconych rat i kosztów ubezpieczenia na życie, ODMÓWIŁ spełnienia świadczenia stwierdzając, że „BANKOWI PRZYSŁUGUJE WOBEC KREDYTOBIORCÓW KWOTA KORZYŚCI ZA KORZYSTANIE PRZEZ KREDYTOBIORCÓW Z KAPITAŁU PRZEZ PONAD 15 LAT W WYSOKOŚCI 107.155,05 ZŁ (sic!). Kapitał wypłaconego kredytu wynosił 190.000,00 zł, spłacono prawie 200.000,00 zł…
Od wczoraj jasne jest (co już wcześniej nie powinno budzić wątpliwości), że Kredytobiorcy nie muszą się obawiać „straszaka” polegającego na pozywaniu ich o tzw. wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. I jak się to ma do odpowiedzi z banku? Sprawa kolejny raz znajdzie swój finał w sądzie!
Dla przypomnienia Rzecznik TSUE w dniu 16 lutego 2023 roku w swojej opinii stwierdził, że BANKOM NIE NALEŻY SIĘ ŻADNE WYNAGRODZENIE ZA KORZYSTANIE Z KAPITAŁU PO UPADKU UMOWY… i tego się trzymamy